Uszkodzony towar a rękojma
W naszym artykule tłumaczymy zarówno czym jest uszkodzony towar z punktu prawnego oraz jak wykorzystać rękojmę w przypadku zakupienia uszkodzonego towaru.
2019-06-17, 15:50

Uszkodzony towar - co z nim zrobić?

Przy zakupie towarów zdarza się, iż niefortunnie trafiłmy na wadliwy, niekompletny lub uszkodzony towar. Jak działać w przypadku zakupionego towaru, który okaże się przedmiotem uszkodzonym? W pierwszej kolejności bardzo ważne jest by poinformować sprzedawcę o zaistniałej sytuacji. Na podstawie tej informacji możemy wykorzystać tak zwaną rękojmię,  która zgodnie z artykułem   563 § 2 Kodeksu Cywilnego również osoby prowadzące działalność mogą z owej rękojmi skorzystać. Niemniej jednak  jej podstawą jest właśnie w pierwszej kolejności poinformowanie sprzedawcy o wadliwym towarze. Dobrym pomysłem jest tutaj wysłanie listu polecającego do sprzedawcy oraz zatrzymanie dowodu nadania.  Co będzie dla nas potwierdzeniem działania jakie jakie poczęliśmy, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Rękojma - jak ją wykorzystać?

Jeżeli decydujemy się na wykorzystanie naszego prawa czyli rękojmi uszkodzony towar może zostać przez sprzedawcę wymieniony w całości na taki sam lecz nowy. Sprzedawca może także wymienić poszczególne wadliwe elementy lub w sytuacji gdy nie może odstąpić od umowy może także obniżyć cenę danego produktu. Jeśli interesuje Cie wykorzystanie rękojmi i jej zastosowanie w przypadku kupna dużej ilości produktów zachęcamy do zapoznania się z blogiem firmy Odkupimy, gdzie szczegółowo, wyjaśniona została owa kwestia. 

KONTAKT / AUTOR
Odkupimy
Odkupimy
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.